Německo váhá s koncem uhlí. Průmysl chce stabilní elektřinu, ekologové se bouří
Německo patří mezi evropské země, které jsou při výrobě elektřiny stále výrazně závislé na uhlí. Nejpozději do roku 2038 se zavázalo ukončit jeho spalování. V případě hnědého uhlí by k odklonu mělo dojít už o osm let dříve. Stále častěji se ale objevují pochybnosti, zda je tento termín reálně splnitelný.